Wyszukiwarka obiektów
rodzaj obiektu
miejscowość

Hotel Ritz w Paryżu ponownie otwarty

Hotel Ritz w Paryżu ponownie otwarty
2016-07-19
Po trwającej cztery lata przerwie w Paryżu ponownie otwarto Hotel Ritz. Legendarny, jeden z najbardziej luksusowych hoteli na świecie.

Hotel został zamknięty z powodu spadającego standardu i jakości świadczenia usług. Francuskie ministerstwo turystyki nie zakwalifikowało nawet obiektu w kategorii "pałaców" a więc najbardziej luksusowych i polecanych hoteli pięciogwiazdowych w kraju. Hotel przestał być odwiedzany przez najbogatszych gości ze świata. Dlatego też został zamknięty
i poddany gruntownej renowacji. Jego właściciel egipski milioner Mohamed Al Fayed zainwestował w remont ok 200 mln euro. Planowane dwa lata remontu przeciągnęły się do czterech.

Hotel Ritz jest zlokalizowany w jednej z najbardziej prestiżowych lokalizacji na świecie
w Paryskiej I dzielnicy przy Place Vendôme 15. W chwili założenia przez Cesara Ritza 6 czerwca 1898 roku był najbardziej luksusowym obiektem tego typu na świecie. Pierwszym hotelem świecie, w którym zainstalowano wanny, gdzie w każdy pokój posiadał energię elektryczną.
Na przestrzeni lat gościli w nim między innymi Ernest Hemingway, Marcel Proust, Charlie Chaplin, Coco Chanel i Lady Diana. Do dziś znajdują się w nim oryginalne pamiętali po najdostojniejszych gościach.
Współpracują z nami:
  • Gdańsk Convention Bureau
  • Szkolenia biznesowe, ze sprzedaży, miękkie konferencje