Wyszukiwarka obiektów
rodzaj obiektu
miejscowość

Krakowski Sheraton dołącza do elitarnego grona

Krakowski Sheraton dołącza do elitarnego grona
2016-06-29
Krakowski Sheraton zlokalizowany przy Wawelu, decyzją międzynarodowych zarządców sieci trafił do grona najbardziej prestiżowych obiektów sieci na świecie. Tym samym również zmienia nazwę z Sheraton Kraków Hotel na Sheraton Grand Kraków.

W grupie najbardziej prestiżowych obiektów Sheraton Grand znajduje się 25 obiektów
z całego świata. Będzie jedynym polskim hotelem znajdującym się w tej grupie. Domeną hoteli Grand są atrakcyjna lokalizacja, niebagatelny desing, a także perfekcyjna obsługa.

Właściciele sieci Sheraton docenili przede wszystkim unikatową lokalizację krakowskiego hotelu. Znajduje się on bowiem w zakolu Wisły u podnóża Zamku Królewskiego na Wawelu.


Wiceprezes sieci Stawood Hotels & Resorts oraz dyrektor regionalny na Europę Środkowo - Wschodnią Thomas Willms tak skomentował decyzję sieci: -jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy jeszcze bardziej rozwijać dziedzictwo marki Sheraton w Europie Środkowo - Wschodniej, poprzez wprowadzenie pierwszego hotelu Sheraton Grand w Polsce. Sheraton Grand Krakow jest wspaniałym przykładem naszego zaangażowania na polskim rynku, na którym z powodzeniem funkcjonuje już 6 naszych hoteli i gdzie chcemy w dalszym ciągu rozwijać portfolio naszych obiektów".

Hotel został otwarty w Krakowie w 2004 roku. Jest własnością francuskiego funduszu inwestycyjnego Algonquin, który zakupił obiekt w 2013 roku za 38 mln euro od irlandzkiego funduszu Quinn Group.

Obiekt Sheraton Grand Krakow posiada 232 pokoje i apartamenty. Wszystkie hotele klasy premium przeszły gruntowną modernizację. Podobnie jak cały obiekt. Zakończenie remontu jest planowane na 2017 rok. W nowych wnętrzach zaprojektowane zostały nowe wnętrza sal konferencyjnych, a także 4 restauracji i barów łącznie z Tarasem Widokowym & Lounge Bar.
Współpracują z nami:
  • Gdańsk Convention Bureau
  • Szkolenia biznesowe, ze sprzedaży, miękkie konferencje