Wyszukiwarka obiektów
rodzaj obiektu
miejscowość

Orbis - liderem branży hotelowej w Europie Środkowej

Orbis - liderem branży hotelowej w Europie Środkowej
2015-01-23
Na początku stycznia Orbis podpisał ze swoimi wieloletnim partnerem strategicznym Accord umowę na mocy, której Orbis stał się wyłącznym licencjonodawcą wszystkich marek Accordu w aż 16 krajach europejskich. Całość transakcji oszacowano na 142,3 mln euro.

Podpisane umowy dotyczyły aż 46 hoteli w Europie Środkowej. Sieć hoteli, jakie przejął Orbis znajdują się w szczęściu państwach: Bułgarii, Czechach, Rumunii, Słowacji, na Węgrzech i w Polsce.

Umowa licencyjna, jaka została podpisana miedzy Accord i Orbis ponadto stanowi, że Orbis ma prawo do prowadzenia działalności pod markami, które wcześniej należały do Accord aż do 2035 roku, a przez najbliższe 10 lat może prowadzić działalność pod tymi markami na wyłączność w takich krajach jak Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Polska, Estonia, Litwa, Łotwa, Macedonia, Mołdawia, Rumunia, Serbia, Słowenia i Węgry.

Prezes zarządu Orbis Gilles Clavie skomentował to wydarzenie: Jesteśmy bardzo zadowoleni, że sfinalizowaliśmy transakcję zgodnie z planem. Przejęcie działalności Accoru w Europie Środkowej jest kamieniem milowym w działalności naszej Grupy i doskonale wpisuje się w strategię Orbisu. Wejście na te nowe, perspektywiczne rynki jest dla nas ogromną szansą na bardziej dynamiczny wzrost. Będziemy platformą Accoru do zarządzania biznesem w tym regionie Europy - jest to dla nas wyróżnienie i docenienie naszych dotychczasowych osiągnięć.
Współpracują z nami:
  • Gdańsk Convention Bureau
  • Szkolenia biznesowe, ze sprzedaży, miękkie konferencje