Wyszukiwarka obiektów
rodzaj obiektu
miejscowość

Poszukiwany nowy wykonawca hotelu Renaissance

Poszukiwany nowy wykonawca hotelu Renaissance
2014-06-30
Państwowe Porty Lotnicze ogłosiły przetarg na dokończenie budowy pięciogwiazdkowego hotelu konferencyjnego zlokalizowanego w porcie lotniczym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

We wrześniu 2011 roku Państwowe Porty Lotnicze zawarły kontrakt na budowę hotelu Renaissance by Marriott, ze spółką Alpine. Kontrakt był wart 141 mln zł, zaś sama inwestycja miała być zrealizowane w okresie 20 miesięcy. W roku 2013 spółka ogłosiła upadłość, nowy przetarg zorganizowany w marcu 2014 roku nie wyłonił wykonawcy ? przetarg został unieważniony. Na wykończenie obiektu niezbędne było wydatkowanie przez inwestora 93,48 mln zł brutto, tymczasem oferty oscylowały konsorcjum w przypadku Porr Bau, Teerag Asdag na 143,46 mln zł brutto, a konsorcjum Hochtief Polska, Warbud - 149,56 mln zł brutto.

W najnowszym przetargu Państwowe Porty Lotnicze dały wykonawcom 15 miesięcy na realizację inwestycji, co prognozowałoby termin otwarcia na jesień 2015 roku.

Inwestycja jest realizowane na obszarze parkingu lotniska Okęcie, w pobliżu terminala T2. W Hotelu Renaissance by Marriott będzie się znajdować 5 sal konferencyjnych, sala balowa i 225 pokoi dla gości, ponadto w obiekcie znajdą się restauracja, bar, basen, centrum fitness, SPA i parking wielopoziomowy.
Współpracują z nami:
  • Gdańsk Convention Bureau
  • Szkolenia biznesowe, ze sprzedaży, miękkie konferencje